Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu firmowej strony internetowej?

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu firmowej strony internetowej?
/
/
Marketing w sporcie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stworzenie strony internetowej dla firmy wcale nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Trzeba zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych czynników, które decydują o tym, czy strona będzie odpowiadać na potrzeby i wymagania jej użytkowników.

Responsywność strony internetowej – co to oznacza?

Wiele mówi się o tym, że nowoczesne strony internetowe Olsztyn powinny być przede wszystkim responsywne. A tymczasem nie wszyscy wiedzą, co to tak właściwie znaczy. Otóż, responsywność strony internetowej oznacza dostosowanie jej do wszystkich urządzeń, z których może być przeglądana.

Jest to bardzo istotne choćby z tego względu, że w dzisiejszych czasach zdecydowana większość użytkowników strony internetowe przegląda za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego warto zadbać o to, aby wyświetlały się one w prawidłowy sposób.

Szybkość wczytywania strony ma znaczenie

Użytkownicy, którzy zaglądają na stronę firmową, mają nadzieję na szybkie znalezienie potrzebnych informacji. Zbyt wolne wczytywanie się witryny może skutecznie ich do tego zniechęcić.

Warto pamiętać o tym, że im bardziej skomplikowana strona, tym dłużej może się wczytywać – zwłaszcza, jeśli jest wyświetlana na urządzeniu mobilnym.

Prędkość wczytywania się strony często zależy także od szybkości serwera oferowanego przez firmę hostingową. Dlatego osoby, które poszukują usług hostingowych, powinny zwrócić na ten parametr szczególną uwagę.

Minimalistyczny projekt

Nowoczesne strony internetowe wyróżniają się przejrzystym, czystym projektem. Nie ma dla nich miejsca dla przytłaczających elementów, które mogą niepotrzebnie odwracać uwagę użytkowników. 

Czasy stron internetowych, które wręcz roiły się od grafik, zdjęć i animacji, przeminęły na dobre. Specjaliści od marketingu zgodnie twierdzą, że nowoczesna strona internetowa pełni przede wszystkim rolę źródła informacji – a nowoczesny, minimalistyczny układ pomaga w tym.

Optymalizacja i pozycjonowanie strony internetowej

Dlaczego zabiegi związane z pozycjonowaniem strony internetowej mają tak duże znaczenie? Otóż, wystarczy wyobrazić sobie, że przeciętny użytkownik, który wprowadza zapytanie w polu wyszukiwarki internetowej i otrzymuje listę wyników, skupia się zazwyczaj głównie na kilku pierwszych pozycjach z listy. Jeśli strona wyświetla się na odległym miejscu, potencjalny klient prawdopodobnie do niej nie dotrze.

W tworzeniu treści na stronę internetową warto zwrócić uwagę na obecność:

  • meta tytułów i opisów, 
  • słów kluczowych, 
  • nagłówków i pogrubień, 
  • danych strukturalnych.

Bezpieczeństwo strony internetowej

Coraz większa liczba użytkowników internetu doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia różnego rodzaju zagrożeń. Dlatego bezpieczeństwo danej witryny często stanowi dla nich kwestie priorytetową. Osoby, które chcą mieć pewność, że w należyty sposób chronią dane osób korzystających z witryny, powinny zainteresować się instalacją certyfikatu SSL, który obecnie stanowi standard bezpieczeństwa i szyfrowania danych w sieci.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o zdrowie po kontuzji?
/
Jak dbać o zdrowie po kontuzji?
Kontuzje zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym sportowcom. Podpowiadamy, jak dbać o siebie w okresie rekonwalescencji.
10 trybów sportowych w przystępnej cenie. Honor Band 6 zadebiutuje już za kilka dni!
/
10 trybów sportowych w przystępnej cenie. Honor Band 6 zadebiutuje już za kilka dni!
Wielkimi krokami zbliża się światowa premiera inteligentnej opaski fitness Honor Band 6 – urządzenie ma trafić na rynek jeszcze w […]
Produkcja uzależniona od… kampanii internetowej. Eleganckie zegarki z 90 trybami sportowymi w drodze!
/
Produkcja uzależniona od… kampanii internetowej. Eleganckie zegarki z 90 trybami sportowymi w drodze!
Na rynku urządzeń wearables nie ma nudy – już wkrótce możemy spodziewać się debiutu serii limitowanych smartwatchów od słynnej francuskiej […]