Podstawy golenia – jak uniknąć podrażnień?

Podstawy golenia – jak uniknąć podrażnień?
/
/
Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wbrew pozorom proces golenia wcale nie jest prosty. Bardzo łatwo o podrażnienia, krostki czy rany. Aby uniknąć problemów, należy stosować się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim warto dać sobie czas – golenie na szybko, chwilę przed wyjściem z domu, nie jest dobrym pomysłem. Powinno się poświęcić chwilę na zmiękczenie owłosienia, na przykład mocząc skórę w ciepłej wodzie, co sprawi, że łuski włosków otworzą się, a ich usunięcie będzie znacznie łatwiejsze. Można również użyć peelingu, który usunie martwy naskórek, przez co na ostrzach maszynki pozostaną tylko włoski.

Nie należy golić się zbyt często – zabieg przeprowadzany codziennie może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych podrażnień. Warto robić przynajmniej dzień przerwy. Nie bez znaczenia jest także pora dnia. Najlepszym wyborem będzie wieczór, gdyż przez noc skóra ma dużo czasu na odpowiednią regenerację.

Warto również zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, zwłaszcza latem, wyposażając się w krem z filtrem SPF. Poparzenia słoneczne zdecydowanie nie pomogą w walce z podrażnieniami, a jedynie pogorszą sytuację.

Jeśli mimo stosowania wszelkich powyższych zasad, zaczerwienienia oraz inne problemy skórne pojawiają się po goleniu, należy używać delikatnego kremu czy balsamu regenerującego do skóry podrażnionej i wrażliwej. Można wykorzystywać wodę termalną, która złagodzi uczucie pieczenia i swędzenia.

Jak dobrać odpowiednie narzędzie do golenia?

Wśród wielu dostępnych na rynku narzędzi do golenia trudno wybrać najlepszą opcję. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są tradycyjne maszynki jednorazowe i na żyletki. Pierwszych z nich wcale nie trzeba wymieniać po każdym użyciu. Można wykorzystywać je ponownie, jednak należy pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu. Ostatnio modne stały się brzytwy – do wyboru są modele ze stali węglowej, nierdzewnej, a także damasceńskiej.

Najprostszym, wartym uwagi, przyrządem do golenia wciąż pozostaje jednak golarka elektroniczna. Można wyróżnić dwa typy – z ostrzami lub wykorzystujące folię tnącą. Pierwsze są bardziej dokładne, natomiast mniej łagodne dla skóry. Oba rodzaje są dość wymagające w kwestii utrzymania w czystości. Konieczne jest staranne, dokładne i regularne czyszczenie. Niektóre modele posiadają wybudowany akumulator, inne należy podłączać za każdym razem do prądu. Bardzo często droższe maszynki nadają się nie tylko do golenia, ale także do pielęgnacji zarostu.

Foto wyróżniające: materiały partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dbać o zęby po założeniu licówek porcelanowych?
/
Jak dbać o zęby po założeniu licówek porcelanowych?
Dowiedz się, jak utrzymać zdrowy i jasny uśmiech po założeniu licówek porcelanowych. Poznaj najlepsze metody pielęgnacji i zasady dbania o higienę jamy ustnej.
Odżywki białkowe – skoncentrowane źródło cennego makroskładnika
/
Odżywki białkowe – skoncentrowane źródło cennego makroskładnika
Odżywki białkowe to suplementy diety, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród sportowców, jak i w gronie osób stosujących dietę redukcyjną.
Giannis idolem pokolenia Z – najpopularniejsi sportowcy na TikToku
/
Giannis idolem pokolenia Z – najpopularniejsi sportowcy na TikToku
Koszykarze, piłkarze czy futboliści amerykańscy? Którzy zawodnicy podbijają internet swoimi nagraniami na platformie TikTok? Sprawdź zestawienie najpopularniejszych sportowców/TikTokerów!