Wybierasz się na biwak? Nie zapomnij o tych gadżetach!

Wybierasz się na biwak? Nie zapomnij o tych gadżetach!
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Biwakowanie wraca ze zdwojoną siłą, jako jedna z ulubionych metod letniego wypoczynku Polaków. Co ciekawe, na taki rodzaj spędzania czasu coraz chętniej decydują się również kobiety, pragnące kontaktu z naturą, niezapomnianych przygód i sprawdzenia swoich możliwości w terenie. Wśród męskiego grona, biwak jest jednak oprócz wcześniej wymienionych atutów, sprawdzianem swojego męskiego, pierwotnego instynktu, a także świetną okazją do wypróbowania męskich gadżetów. Bez jakich akcesoriów nie należy podejmować biwakowej przygody? Sprawdź, czy przyda Ci się męski zegarek z kompasem!

Przemyśl, w jaki sposób chcesz biwakować i stwórz odpowiednią listę niezbędnych gadżetów

Biwakowanie to niewątpliwie wypoczynek dla osób, które w podróżach i urlopach, nie stawiają na pierwszym miejscu wygody i komfortu wypoczynku, ani idealnych warunków higienicznych. Ważniejszy jest dla nich zew natury i obcowanie z nowymi, nieodkrytymi miejscami. Dzięki najnowszym gadżetom i pomysłom producentów sprzętu outdoorowego, taki wypad wcale nie musi być jednak wspomnieniem grozy zimnych, twardych nocy ani potrzeby bycia MacGyver’em w każdej sytuacji.

Podstawowe gadżety na biwakowanie to dobrej jakości namiot, materac, karimata i kuchenka z kartuszem. Tyle wystarczy, by przetrwać noc w odludnym miejscu na biwaku. Ten zestaw najchętniej wybierany jest przez osoby, dla których biwak jest częścią dłuższej podróży pieszej i służy jedynie do przenocowania w miejscu, które stanowi punkt wypadowy.

Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy biwak ma być rozłożony na co najmniej kilka dni w dobrze wybranym i przemyślanym punkcie, w którym zaplanowane są dodatkowe aktywności. W tym wypadku na miejsce kempingu dojeżdża się możliwie blisko samochodem, więc można zabrać ze sobą dużo większą liczbę gadżetów biwakowych. Latarka, leżak, a może męski zegarek z kompasem? Co wziąć ze sobą, by nie dać się zaskoczyć w żadnej sytuacji?

Gadżety na biwaku, które nie pozwolą Ci zabłądzić, ani umrzeć z głodu

Podstawą udanego biwaku jest dobre towarzystwo (ewentualnie upragniona samotność), a także zaspokojenie podstawowych potrzeb jak: głód, poczucie bezpieczeństwa, odpowiednia ilość snu, codzienna higiena, komfort termiczny.

Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj dostępne jest za pomocą wielofunkcyjnych, kompaktowych gadżetów, których użycie jest intuicyjne i zdecydowanie poprawia jakość życia biwakowiczów.

Dla osób lubiących leśne wędrówki dziewiczymi szlakami w poszukiwaniu grzybów, ciszy lub ruchu, konieczne jest zapewnienie sprawdzonych gadżetów, które dostarczą informacji o dokładnej godzinie, a także kierunku podróży. Niezbędny jest zatem męski zegarek z kompasem, który nie tylko ułatwia osiągnięcie celu leśnej podróży, ale również pozwala z niego bezpiecznie wrócić o umówionej godzinie do swojego namiotu.

Co będzie jeszcze potrzebne, by poradzić sobie w każdej sytuacji? Oto lista gadżetów, bez których nie jeden biwakowicz nie wyobraża sobie życia:

  • latarka czołowa, która pozwala na swobodne wykonywanie różnych działań z nakierowanym strumieniem światła w dowolne miejsce,
  • powerbanki, które umożliwią naładowanie urządzeń elektronicznych,
  • męski zegarek z kompasem, pozwalającym skutecznie ulokować się w miejscu i czasie,
  • nóż wielofunkcyjny — pozwalający ostrzyć zakończenia gałęzi, krzesać ogień, usuwać łuski ze świeżo złowionej ryby, obierać warzywa,
  • naczynia turystyczne, które umożliwiają gotowanie potraw na żywym ogniu,
  • prysznic turystyczny i leżaki,
  • filtry wody, dzięki którym bezpiecznie można napić się wody bezpośrednio ze strumyka,
  • produkty spożywcze z długim terminem ważności (niby nie gadżet, ale wolę o tym wspomnieć), lodówka turystyczna;

Czy teraz czujesz, że biwak może stać się świetną formą wypoczynku również dla Ciebie?

Biwak można pokochać lub znienawidzić. Nie ma niczego pomiędzy. By się przekonać, jakie emocje definiują nasz stosunek do nocowania na odludziu, nie ma innego sposobu niż próba takiego wypoczynku. Jak każdą próbę, również i tą można spalić w przedbiegach, nie przygotowując się do niej należycie. By pierwszy biwak nie był ostatnim, warto zdecydować się na gadżety, które poprawią komfort tego wyjazdu i umożliwią bezstresowy wypoczynek na łonie natury. Właśnie dlatego należy zaopatrzyć się między innymi w odpowiedni namiot, męski zegarek z kompasem, latarkę i źródło prądu, pozwalające na podładowanie telefonu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nie sposób nie czerpać prawdziwej przyjemności z wypoczynku na łonie natury.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie możliwości daje inteligentna mata do jogi?
/
Jakie możliwości daje inteligentna mata do jogi?
Nie wyobrażasz sobie życia bez jogi? Chcesz jeszcze bardziej udoskonalić codzienną praktykę? Rozważ zakup inteligentnej maty do jogi!
Jak optymalizować procesy biznesowe w firmie?
/
Jak optymalizować procesy biznesowe w firmie?
Optymalizacja procesów biznesowych stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na zyskiwanie przewagi konkurencyjnej na rynku.
Jak dopasować odpowiedni model obuwia do swojego stylu biegania – poradnik dla mężczyzn
/
Jak dopasować odpowiedni model obuwia do swojego stylu biegania – poradnik dla mężczyzn
Odkryj jak dobrze dobrany model obuwia wpływa na jakość Twojego biegu. Porady dotyczące selekcji obuwia biegowego, które podkreślą Twoją indywidualność i poprawią komfort biegania.