AllSporter – lokalni trenerzy personalni i wypożyczalnie sprzętu w zasięgu kciuka!

AllSporter – lokalni trenerzy personalni i wypożyczalnie sprzętu w zasięgu kciuka!
/
/
Aplikacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

AllSporter to aplikacja, która łączy trenerów personalnych, instruktorów oraz osoby, które szukają motywacji do treningu. Tym, co ją wyróżnia, jest to, że pozwala ona również wypożyczać sprzęt sportowy. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat i kto jest jej twórcą?

AllSporter – wakacyjny pomysł na biznes

Pomysłodawcą i założycielem AllSporter jest urodzony 8 listopada 1983 roku w Toruniu Michał Polanowski. To polski sportowiec, mistrz Europy Formuły Windsurfing 2016, kilkukrotny mistrz Polski w kategorii Formuła Windsurfing, a przy tym sprawny przedsiębiorca. Jest on między innymi twórcą firm wiatrowych i fotowoltaicznych, które mają na celu promowanie czystej energii. Michał Polanowski w 2001 roku zdobył tytuł mistrza świata juniorów FWC 2001 w Ostii. Pięć lat później na jego koncie znalazł się tytuł mistrza Europy FCW 2016 w Liepaji. Dodatkowo jest kilkukrotnym mistrzem Polski w kategorii Windsurfing Formuła Slalom.

Jak Polanowski wpadł na pomysł stworzenia aplikacji AllSporter? Stało się to… na wakacjach. Wypoczywał na plaży, czytając książkę i czekał na dobre warunki do windsurfingu. Kiedy już się pojawiły, zdał sobie sprawę z tego, że nie ma ze sobą sprzętu. W związku z tym zaczął szukać najbliższej wypożyczalni. Bezskutecznie. Polanowski postanowił poprosić jednego ze spotkanych surferów o pożyczenie sprzętu na krótką chwilę. Uświadomił sobie wtedy, że dzielenie się sprzętem sportowym może być świetnym pomysłem na biznes. Niestety nie miał żadnego doświadczenia w tworzeniu aplikacji. Zaczął pytać swoich znajomych o wskazówki, które pomogłyby mu w realizacji pomysłu. Kolejny etap stanowiło znalezienie programistów i osób odpowiedzialnych za koordynację prac.

AllSporter – co to za aplikacja?

Stworzona przez Polaka aplikacja AllSporter rozwiązuje problemy związane z trudnością w znalezieniu trenera i umówieniu się na spotkanie. Proces ten jest tutaj maksymalnie uproszczony. Co więcej, członkowie społeczności mogą sobie pożyczać sprzęt sportowy. Całość opiera się o modne w ostatnim czasie zjawisko, jakim jest ekonomia współdzielenia. Aby umówić się z wybranym trenerem, wystarczy kilka kliknięć. Na użytkowników czekają tu między innymi mistrzowie Polski w różnych dyscyplinach.

Jak aplikacja AllSporter wygląda w praktyce? Trenerzy i instruktorzy oferują swoje usługi, a zainteresowane osoby kontaktują się z nimi. Aplikacja łączy ze sobą osoby posiadające konkretne umiejętności sportowe z tymi, które chciałyby je opanować lub udoskonalić. AllSporter jest otwarty na każdą możliwą dyscyplinę sportową. Dostępne są tutaj między innymi treningi pływackie, biegowe, zajęcia z jogi lub bardzo modnego w ostatnim czasie crossfitu.

Jak korzystać z aplikacji AllSporter?

AllSporter dostępny jest zarówno przez stronę internetową, jak i apkę na smartfony wyposażone w system Android oraz iOS (pierwsze z nich można pobrać z Google Play, drugie – z App Store). Rejestracja w serwisie jest szybka, wygodna, a co najważniejsze – darmowa. Uzupełnienie niezbędnych danych zajmuje tutaj zaledwie minutę. Kolejne etapy zależą od użytkownika.

Trenerzy oraz instruktorzy podają informacje na temat swojego doświadczenia oraz propozycję ceny wspólnego treningu. Ogłoszenie trafia na stronę internetową oraz do aplikacji. Jest widoczne dla wszystkich osób, które aktualnie poszukują treningu. Aby dotrzeć do większej liczby użytkowników, trenerzy mogą je wypromować za pośrednictwem popularnych serwisów społecznościowych, takich jak chociażby Facebook.

Do niewątpliwych atutów aplikacji AllSporter zaliczyć można również to, że znacząco ułatwia rozliczenia pomiędzy stronami transakcji i pozwala na wygodne planowanie poszczególnych treningów w wirtualnym kalendarzu. Każdy z trenerów jest oceniany przez użytkowników, co znacząco ułatwia znalezienie najlepszego specjalisty w danej dziedzinie.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Najważniejsze neuroprzekaźniki, czyli jak „zaprogramować” mózg na wygrywanie
/
Najważniejsze neuroprzekaźniki, czyli jak „zaprogramować” mózg na wygrywanie
Co to są neuroprzekaźniki? Dlaczego są tak istotne dla naszego rozwoju? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym tekście!
Mikroprocesor ukryty pod nogami. Co potrafią inteligentne wkładki do butów sportowych?
/
Mikroprocesor ukryty pod nogami. Co potrafią inteligentne wkładki do butów sportowych?
Sport, medycyna czy świat gier komputerowych to dziedziny, w których dużą rolę mogą odegrać inteligentne wkładki do butów. W tym artykule przybliżamy, jak one działają!
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
/
Wprowadzenie do automatyki przemysłowej: Podstawowe pojęcia i zastosowania
Automatyka przemysłowa to dziedzina technologii, która rewolucjonizuje współczesny przemysł.