Aplikacje

Aplikacja Viaplay – jak działa apka, w której obejrzysz na żywo mecze Premier League, Bundesligi oraz wyścigi F1?

Dostępny w Polsce od 3 sierpnia 2021 roku portal to nowy serwis na rynku transmisji sportowych i platform streamingowych z serialami. 

Publikowane treści 

Viaplay to jedno z tych miejsc w internecie, w którym można oglądać wybrane seriale oraz filmy. Podobnie jak w przypadku wszystkich serwisów streamingowych tego typu do dyspozycji użytkownika jest regularnie powiększana kolekcja tytułów z całego świata. O ile możliwość oglądania produkcji serialowych czy filmowych jest interesująca, o tyle oferta śledzenia wydarzeń sportowym znacznie bardziej przyciąga uwagę potencjalnych użytkowników. Viaplay na swojej platformie oferuje możliwość śledzenia wszystkich wydarzeń sportowych z aren Premier League, Bundesligi, piłkarskiej Ligi Mistrzów, NHL, NFL, UFC, European Tour oraz Formuły 1.

Dotychczas wyłączne prawa do transmisji z większości tych wydarzeń na polskim rynku posiadały Canal+ lub Eleven Sports. Platforma należy do marki NENT Group, która prawa do transmisji niemieckiej ligi piłkarskiej wykupiła bezpośrednio od Bundesligi. Możliwość transmisji meczów z udziałem Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego ma być początkiem dużej ekspansji na polski rynek sportowy, a jak podkreśla sam prezes generalny firmy, Viaplay chce zająć na nim czołowe miejsce. 

Możliwości technologiczne 

Oprócz klasycznej platformy, na której można oglądać ulubione seriale i filmy, dostępna jest także mobilna aplikacja. Program dostępny jest tylko na urządzenia z systemem Android, jednak twórcy zapowiadają rozszerzenie swoich usług. Poprzez podłączone do profilu klienta urządzenia można śledzić wybrane wydarzenia sportowe na żywo. Istnieje możliwość zaznaczenia przypomnienia o konkretnym spotkaniu, dzięki czemu system automatycznie wyśle powiadomienia na 5 minut przed rozpoczęciem sportowych zmagań.

Podczas oglądania na żywo istnieje możliwość samodzielnego cofnięcia transmisji, nawet do 4 godzin. Wszystkie fragmenty powyżej tego czasu można obejrzeć dopiero po zakończeniu rywalizacji. Każdy z transmitowanych meczów jest zapisywany na platformie i dostępny dla użytkownika przez kolejne 48 godzin. Z relacji na żywo za pomocą własnego urządzenia można korzystać nie tylko na terenie Polski, ale także poza jej granicami. Każdą transmisję, film czy serial można zatrzymać w dowolnym momencie i rozpocząć ponowne oglądanie od zakończonego fragmentu. 

Dostępność Viaplay 

Serwis rozpoczął swoją działalność na terenie Polski z początkiem sierpnia 2021 roku. Aplikację dostępną w sklepie Google pobrało już ponad 5 milionów użytkowników z całego świata. W Polsce entuzjazm dotyczący nowej platformy rośnie powoli, choć na brak zainteresowania firma nie może narzekać. Problemem mogą się jednak stawać nieprzychylne recenzje. Wielu nowych użytkowników skarży się na jakość oglądanych transmisji (720p) oraz problemy z płynnością reakcji.

W komentarzach do mobilnej aplikacji można przeczytać o problematycznym połączeniu z internetem, które utrudnia swobodne śledzenie wydarzeń sportowych. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, podczas którego mają dostęp do wszystkich publikowanych materiałów. Miesięczna cena abonamentu Viaplay wynosi 34 złote dla jednego użytkownika, który może z platformą połączyć maksymalnie 5 urządzeń. Z zawartej z serwisem umowy można zrezygnować w dowolnym momencie.

Zdj. główne: Glenn Carstens-Peters/unsplash.com

Joanna Nowak
Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
  Nowoczesny system GPS w polskim klubie sportowym – na czym polega?
  Poprzedni artykuł
  Transfuzja krwi – doping fizjologiczny stosowany w sportach wytrzymałościowych. Czy rzeczywiście warto ryzykować?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?