Izraelski system Pegasus zakazany w USA!

Izraelski system Pegasus zakazany w USA!
/
/
Technews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Firma wojskowa NSO Group z Izraela, odpowiedzialna za skonstruowanie systemu szpiegowskiego, została wpisana przez Waszyngton na czarną listę handlową – dlaczego?

Wcześniej z podobną sytuacją spotkała się chińska firma Huawei, która zaczęła inwigilować użytkowników swoich telefonów, a następnie sprzedawać te informacje. Teraz do grona firm zakazanych dołączyła wojskowa grupa z Bliskiego Wschodu, która opracowała system szpiegowski pozwalający dostać się do telefonu każdej osoby. Dzięki temu NSO Group śledziło nie tylko „osoby niebezpieczne”, ale również zaczęło kontrolować dziennikarzy i obrońców praw człowieka.

Choć początkowo system Pegasus miał być wykorzystywany jedynie do walki z terroryzmem, to niepokój wielu osób natychmiast wzbudziły możliwości programu. Od dawna bowiem w mediach protestowano przeciwko izraelskiej technologii. To już zresztą nie pierwsza taka sytuacja, ponieważ poza NSO Group czy Huaweiem do grona cenzurowanych firm należą także: rosyjska spółka Positive Technologies oraz CSIC (Singapur). Jest to jednoznaczny sprzeciw władz Stanów Zjednoczonych wobec inwigilowaniu ludzi przez potężne obce korporacje.

Zdj. główne: Bernard Hermant/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aktualizacja strony internetowej – zadbaj o bezpieczeństwo i skuteczność strony
/
Aktualizacja strony internetowej – zadbaj o bezpieczeństwo i skuteczność strony
Czy to mała firma, czy duży przedsiębiorca, każdy potrzebuje funkcjonalnej, nowoczesnej i sprawnej witryny, która nie tylko utrzyma istniejących klientów, ale również przyciągnie nowych.
Akcesoria do ćwiczeń w domu
/
Akcesoria do ćwiczeń w domu
Szukasz skutecznego sposobu na zaplanowanie domowego treningu? Sprawdź nasze rady!
5 najpopularniejszych aplikacji mobilnych klubów piłkarskich
/
5 najpopularniejszych aplikacji mobilnych klubów piłkarskich
Największe kluby piłkarskie muszą posiadać perfekcyjnie dopracowane aplikacje mobilne. Oto najpopularniejsze z nich!