Jakie funkcjonalności powinna posiadać opaska sportowa dla dziecka?

Jakie funkcjonalności powinna posiadać opaska sportowa dla dziecka?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gadżety sportowe to domena nie tylko osób dorosłych. W sklepach dostępna jest także ciekawa oferta dla najmłodszych pasjonatów aktywności fizycznej. Sprawdzamy, jakie właściwości powinna mieć dziecięca opaska sportowa.

Smartband dla dziecka – modny gadżet czy przydatne urządzenie?

Opinie na temat opasek sportowych są podzielone. Z łatwością można znaleźć osoby, które uważają je za zbędny gadżet. Przecież żeby trenować, nie trzeba na urządzeniu elektronicznym śledzić np. tętna. Jest też druga grupa – pasjonaci najnowszych technologii. Dla nich trening, który nie został w żaden sposób zarejestrowany, po prostu się nie liczy.

Opaski sportowe są obecnie bardzo popularne. Mają znacznie mniej funkcjonalności niż zegarki sportowe, jednak ich przeważającą zaletą jest atrakcyjna cena. Za profesjonalny zegarek sportowy, który spełni wymagania przeciętnego sportowca trenującego na poziomie amatorskim, trzeba zapłacić powyżej tysiąca złotych. Opaskę sportową, także taką dla dziecka, można kupić w zdecydowanie niższej cenie.

Biorąc pod uwagę roztargnienie najmłodszych pasjonatów aktywności fizycznej, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie opaska sportowa. Jest to gadżet, który wśród dzieci zdobywa ogromną popularność. Producenci prześcigają się w propozycjach kolejnych modeli dla najmłodszych użytkowników.

Na co zwrócić uwagę wybierając opaskę sportową dla dziecka?

Wybór najlepszej opaski sportowej dla dziecka wcale nie jest prosty. Ilość dostępnych modeli może przyprawić o niemały zawrót głowy. Na co zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z podjętej decyzji?

Przede wszystkim warto, przynajmniej na chwilę, zmienić perspektywę postrzegania gadżetów sportowych. Jeżeli chcesz sprawić fajny prezent swojemu dziecku, to zastanów się, z jakich funkcjonalności będzie zadowolone. Jakość wykonania czy wytrzymałość baterii – oraz wszelkie inne parametry techniczne – z jego punktu widzenia okażą się z pewnością mało istotne. Dzieci największą uwagę zwrócą na atrakcyjny design. Dziecięce opaski sportowe są dostępne w modnych kolorach, więc z pewnością znajdziesz wśród nich ulubiony kolor Twojej pociechy.

Dorosłych z kolei nieco bardziej interesują parametry urządzenia. Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę, czy jest odpowiednio dopasowany do wieku dziecka. Istotne są wymiary oraz waga opaski. Im mniejsze jest dziecko, tym urządzenie powinno być mniejsze i lżejsze.

Dla wielu rodziców kluczowe przy wyborze są też cena opaski, system operacyjny, wodoodporność i dostępne funkcje. Warto dlatego zapoznać się z funkcjonalnością opaski. Czasem może się okazać, że dwa urządzenia w podobnej cenie mają zupełnie inne możliwości.

Jakie funkcjonalności powinna mieć opaska sportowa dla dziecka?

Ilość oraz rodzaj funkcji będą uzależnione od modelu. Niemal każda opaska sportowa dla dzieci ma stoper czy możliwość zliczania kroków. Funkcja GPS jednak nie jest już tak bardzo popularna i można na nią liczyć jedynie w droższych modelach. Przydatny może okazać się także minutnik. Niektóre dzieci mogą być również zainteresowane licznikiem kalorii spalonych podczas codziennej aktywności.

Dlaczego warto zainwestować w smartband dla dziecka?

Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko za dużo czasu spędza przed ekranem komputera lub telewizora, a zdecydowanie za mało przebywa na świeżym powietrzu, to opaska sportowa może się okazać skutecznym rozwiązaniem problemu. Na kolorowym wyświetlaczu dziecko będzie mogło sprawdzić m.in. ilość przemierzonych kroków. Synchronizacja z aplikacją, w której czekają ciekawe wyzwania, może obudzić w maluchu chęć rywalizacji.

Otyłość wśród dzieci i młodzieży to problem, który staje się coraz bardziej widoczny. Opaska sportowa to fajny gadżet, który może zachęcić kilkulatka do wzmożonej aktywności fizycznej. Ruch połączony będzie z dobrą zabawą. Maluch będzie mógł poprawiać wcześniejsze wyniki i porównywać z rówieśnikami. Dziecięcy smartband to zatem rewelacyjny pomysł na prezent dla dziecka!

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Patrycja 24.11.2021

    To co powinno mieć urządzenie dziecka to chyba rodzic powinien stwierdzic i zweryfikować 🙂 przynajmniej my mieliśmy takie podejscie. Ważne żeby był ślad, gdzie syn chodzi, kontrola i możliwość dzwonienia.

Ostatnie wpisy
Tagi
Rekomendowane
Nowe technologie w skokach narciarskich
/
Nowe technologie w skokach narciarskich
Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, która na przestrzeni ostatnich 20 lat zmieniła się nie do poznania! Wszystko za sprawą stosowania licznych nowinek technologicznych.
Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!
/
Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!
Sport wirtualny zyskuje coraz większą siłę przebicia na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zaczynają w niego inwestować […]
Footbonaut – tak wygląda piłkarski trening nowej generacji!
/
Footbonaut – tak wygląda piłkarski trening nowej generacji!
Do czynienia możemy mieć z różnego rodzaju nowoczesnymi technologiami, które mają na celu wznieść trening piłki nożnej na wyższym poziom. […]