Technews

Co robić, gdy na ekranie telefonu wyświetla się nieznany numer?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla wielu osób połączenie z nieznanego numeru pojawiające się na ekranie telefonu, jest powodem do niepokoju. Nigdy nie wiadomo, kto za nim stoi – znajomy, żartowniś, naciągacz czy telemarketer? Na szczęście, istnieją sposoby na sprawdzenie nieznanych numerów telefonów.

W internecie dostępne są różnego rodzaju bazy numerów telefonicznych, dzięki którym można raz na zawsze pozbyć się obawy przed nieznanymi połączeniami. Na tego typu stronach można szybko dowiedzieć się, kto stoi za połączeniem z konkretnego numeru.

Jak sprawdzić nieznany numer telefonu?

Rozlega się dzwonek telefonu, a na ekranie pojawia się nieznany ciąg cyfr. Nie wiesz co to za numer? Sprawdź!

Najprostszym sposobem jest wpisanie nieznanego numeru w internetowej wyszukiwarce. Jeśli należy on do jakiejś firmy, zapewne wyświetli się ona w wynikach wyszukiwania. Wszystko dlatego, że większość firm dysponuje stroną internetową z udostępnionym numerem telefonu. Dzięki temu, jeśli to firma stoi za nieznanym połączeniem, w miarę szybko można ją zidentyfikować.

Drugim sprawdzonym sposobem na określenie właściciela nieznanego numeru jest skorzystanie ze stron internetowych stworzonych specjalnie w tym celu. Ich użytkownicy budują bazę numerów telefonicznych, dzieląc się z innymi internautami wiedzą oraz doświadczeniami z wcześniejszych kontaktów z danym numerem. Wystarczy przeczytać komentarze, by dowiedzieć się, kto wykonał połączenie, a także – czy numer należy do bezpiecznych. Na tego typu stronach łatwo można zdobyć cenne informacje na temat różnego rodzaju przedsiębiorstw.  

Szukasz informacji na temat firmy Ellen Store? Kliknij tutaj.

Dlaczego warto sprawdzać, do kogo należy numer telefonu?

Sytuacji, w których warto sprawdzić, do kogo należy nieznany numer telefonu, jest bardzo wiele. Istnieją osoby, które z zasady nie odbierają połączeń przychodzących z nieznanych numerów. Zakładają, że jeśli danego kontaktu nie ma w ich książce telefonicznej, to dzwoni osoba, z którą niekoniecznie chce się rozmawiać. Nigdy jednak nie wiadomo, czy za nieznanym połączeniem nie stoi na przykład kurier bądź też firma realizująca złożone przez internet zamówienie. W takiej sytuacji warto sprawdzić dany numer w internetowej wyszukiwarce.

Chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego jest w stanie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach telefony od różnego rodzaju telemarketerów są prawdziwym utrapieniem. Dlatego w sytuacji, kiedy na ekranie telefonu pojawia się nieznany numer, można zawczasu sprawdzić, czy w ogóle warto odbierać to połączenie.

Ostatecznym argumentem przemawiającym za sprawdzaniem nieznanych numerów telefonów jest fakt, że w internecie działa coraz większa liczba oszustów. Zdarza się, że samo odebranie połączenia pochodzącego z podejrzanego, nieznanego numeru, może właściciela telefonu naprawdę słono kosztować.

Czy warto odbierać połączenia od nieznanych numerów? Dowiedz się tutaj!

Na szczęście świadomość użytkowników telefonów komórkowych odnośnie identyfikowania nieznanych numerów, wzrasta z roku na rok. Internetowe bazy numerów są aktualizowane codziennie, dlatego z pewnością warto zaglądać do nich regularnie.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
  Czy w najnowszej FIFIE 23 będzie VAR? Zobacz sam!
  Poprzedni artykuł
  Co to jest technologia Java i do czego się przydaje?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.
  Procesor M1 w MacBookach – najważniejsze fakty
  Procesor stanowi serce komputera. Nie inaczej jest w przypadku maszyn firmy Apple. Firma ta już kilka lat temu zapowiedziała, że odchodzi od umieszczania w swoich komputerach procesorów innych firm i stawia na własne.