Aplikacje

8 najlepszych aplikacji do biegania

Lubisz biegać, a ponadto uwielbiasz wykresy, statystyki i z zapartym tchem śledzisz parametry treningowe? Z pewnością docenisz aplikacje biegowe. Poznaj nasze propozycje!

Bieganie – sposób na świetną kondycję fizyczną i psychiczną

Bieganie, czy to po asfaltowych parkowych alejkach, czy też po bardziej niedostępnym terenie leśnym, stało się jedną z ulubionych aktywności Polaków. Od pewnego czasu biegają dosłownie wszyscy – starzy i młodzi, kobiety i mężczyźni, przedstawiciele różnych zawodów. Bieganie samo w sobie przynosi ogromną frajdę, lecz gdy jest możliwość kontrolowania postępów, to każdy trening przynosi dodatkowy zastrzyk adrenaliny. Poniżej prezentujemy dziesięć popularnych aplikacji do biegania, z którymi warto się zapoznać. Spośród nich każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego! Nie jest to jednak ranking; kolejność propozycji została dobrana losowo.

Runkeeper

Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne elementy do tego, aby każdy biegacz mógł śledzić swój postęp treningowy. Jak większość aplikacji tego typu, podstawowa wersja oprogramowania jest udostępniana użytkownikom za darmo. Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia planów treningowych, które są dostosowane do rytmu dnia.

Runtastic

Masz problem z motywacją do kolejnego treningu? Spróbuj grywalizacji oferowanych przez Runtastic. Współzawodnictwo z innymi biegaczami to dla wielu osób nader istotny bodziec do podjęcia aktywności. Dzięki przejrzystym wykresom łatwo zaobserwujesz także, czy rozwijasz się pod względem sportowym. Aplikacja prezentuje również prognozę pogody – zawsze będziesz wiedzieć, czy czeka Cię trening w promieniach słońca, czy w strugach deszczu.

Sports Tracker

Ślad GPS zaznaczony na mapie pozwoli Ci na dokładną analizę trasy, jaka została pokonana podczas treningu. Nie ważne, czy trenujesz w mieście, czy w terenie – możesz liczyć na dokładny pomiar. Aplikacja sprawdzi się u każdego sportowca, niezależnie od poziomu sportowego zaawansowania. Panel aplikacji jest czytelny i przejrzysty – dla niektórych jedynym minusem może okazać się brak polskiej wersji językowej.

RockMyRun

To wyjątkowo ciekawa aplikacja dla wszystkich biegaczy, którzy nie wyobrażają sobie treningu bez muzyki. Aplikacja dostosowuje muzykę do tempa biegu, a Ty możesz skupić się głównie na pokonywaniu kolejnych kilometrów. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa.

Strava

Strava to aplikacja bardzo rozbudowana. Mogą z niej korzystać amatorzy zaczynający swoją przygodę z regularnymi treningami biegowymi, aczkolwiek największą frajdę będą z niej mieć zawodowcy. Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby dostarczać istotnych informacji na temat parametrów treningowych. Prawdziwy miód na serce dla sportowców, którzy uwielbiają analizować wszelkie wykresy i statystyki. Aplikacja niestety nie jest dostępna w języku polskim, za to ma bardzo rozbudowany moduł społecznościowy.

Navime Sports Tracker

Ta aplikacja ma kilka zalet; przede wszystkim na jej korzyść przemawia panel w języku polskim, prosty interfejs prezentujący kluczowe parametry treningowe (czas biegu, przebiegnięty dystans, prędkość czy wysokość).

Nike+ Run Club

Interesująca propozycja dla biegaczy od Nike. Aplikacja jest dostępna w wersji na telefon. Jak każde oprogramowanie tego typu, pozwala na stosunkowo precyzyjne śledzenie parametrów związanych z treningami. Istnieje także możliwość połączenia konta z social mediami.

Vi Trainer – Running Coach for Weight Loss

Do aktywności fizycznej mobilizują Cię wyznaczone cele? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź, co ma do zaoferowania aplikacja Vi Trainer. Trenując możesz zdecydować się na któryś z dostępnych planów treningowych. Wybierz swój poziom zaawansowania i staw czoła kolejnemu wyzwaniu!

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Marta Głogowska-Drzyzga
Z wykształcenia politolog, jednak jej prawdziwą pasją jest aktywny tryb życia - przejechała na rowerze Polskę wzdłuż i wszerz. Każdą wolną chwilę poświęca na górskie wędrówki i coraz ambitniejsze wyzwania sportowe. Z copywritingiem związana od 2015 roku.
  Najlepsze aplikacje sportowe na telefon – TOP 10 (benchmark.pl)
  Poprzedni artykuł
  Inteligentne buty przyszłością sportu
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Aplikacje

  Carl Jorgensen/unsplash.com
  TOP 5 aplikacji dla fanów Formuły 1
  Nowy sezon Formuły 1 coraz bliżej – w jakie aplikacje powinien wyposażyć się przed nim każdy fan prestiżowych wyścigów?