Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness

Baw się i ćwicz! Quell przygotowuje nowatorską grę do treningów fitness
/
/
Innowacje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wirtualny świat gier po raz kolejny połączy się z aktywnością fizyczną w domu. Quell będzie pierwszą tego typu rozrywką!

Ruchowe gry na konsolę

Połączenie rzeczywistego ruchu gracza i monitora z wirtualnym światem to pomysł, który powstał w świecie komputerowym kilka lat temu. Do najpopularniejszych gier tego typu można zaliczyć Just Dance, które podbiło serca graczy na całym świecie. Program opierający się na realizacji układu tanecznego jest na tyle prosty, że chętnie korzystają z niego nawet najmłodsi.

Dzięki pandemii koronawirusa i akcji #zostańwdomu, ruchowe gry mają szansę powrócić do łask i stać się jedną z najpopularniejszych rozrywek domowych. Dla osób, które gaming chcą połączyć z rzeczywistą aktywnością fizyczną, stworzono liczne symulatory sportowe, które dzięki ruchom użytkownika pozwalają na imitację uprawiania sportu. Tego typu gry to między innymi symulatory boksu, tenisa, siatkówki, jeździectwa, joggingu czy Zumba Fitness. Dotychczas na rynku brakowało jednak gry, która łączyłaby w sobie profesjonalny trening, wirtualny świat gry i funkcje pomiaru parametrów zawodnika.

Aktywna gra Quell

Stworzona przez brytyjskich twórców ma być pierwszą grą, która łączy w sobie wirtualny świat gry fantasy i intensywny trening sportowy. Quell, jak każda gra komputerowa, będzie miał specjalnie stworzony świat i bohaterów, gracz będzie poruszać się według fabuły i pokonywać kolejne poziomy. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym ruchy użytkownika będą przenosiły się do wirtualnego świata i miały wpływ na rozwój wydarzeń. Rozgrywka będzie toczyć się w formie walki z wrogami, których gracz będzie mógł pokonać samodzielnie, własnymi ruchami. Każda z toczonych walk będzie inną formą treningu, tak, by wykonywane ćwiczenia fizyczne były różnorodne. Realizowane zadania będą dopasowane do aktualnego poziomu gry i indywidualnych umiejętności gracza.

Trening Fitness

Twórcy gry zapewniają, że rozgrywka w Quell zapewnia spalenie większej liczby kalorii niż podczas treningu biegowego, jazdy na rowerze czy spinningu. Do korzystania z gry nie są wymagane żadne umiejętności sportowe ani odpowiednia kondycja fizyczna. Poziom trudności zadań można swobodnie dostosować do gracza i zwiększać go wraz z rozwijającymi się postępami.

W skład treningu będą wchodziły elementy różnych sztuk walki, ćwiczenia wydolnościowe czy bieg. Każda z realizowanych walk będzie dokładnie śledzona przez program i analizowana, tak, by użytkownik mógł obserwować swoje postępy i kontrolować podstawowe parametry zdrowotne organizmu podczas realizowanego zestawu ćwiczeń. Quell będzie zbierał dane dotyczące liczby spalonych kalorii, prędkości uderzenia, siły, z jaką wyprowadzono cios, i dokładności ruchu. Dodatkową możliwością będzie opcja przesłania zapisanych statystyk do wybranej, mobilnej aplikacji fitness.

Nowoczesna technologia

Gra Quell opiera się na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych rękawic, które umożliwiają przeniesienie realnego ruchu do wirtualnego świata. Nad stworzeniem sprzętu pracowali między innymi profesjonalni bokserzy, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i testowali prototyp wyposażenia gry.

Dzięki wzrastającym poziomom, użytkownik ma szansę nieustannie rozwijać swoje umiejętności, uczyć się ataku, bloku, obrony i uników. Żadna z zaplanowanych walk nie jest taka sama, a nowoczesna technologia wykorzystana do realizacji Quell pozwoli przeżyć niepowtarzalną rozgrywkę i znacząco podnieść wydolność fizyczną organizmu.

Dostępność gry

Premiera Quell jest zaplanowana na przyszły rok. Obecnie twórcy gry zbierają środki na dokończenie realizacji projektu, pracę nad udoskonaleniem prototypu rękawic, produkcją gry oraz aktualizowanie strony internetowej. Zbiórka odbywa się w serwisie kickstarter.com. Do tej pory inicjatywę wsparło prawie 3 tysiące osób, które wpłaciło ponad 500 tysięcy funtów.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
AllSporter – lokalni trenerzy personalni i wypożyczalnie sprzętu w zasięgu kciuka!
/
AllSporter – lokalni trenerzy personalni i wypożyczalnie sprzętu w zasięgu kciuka!
AllSporter to stworzona przez windsurfera Michała Polanowskiego aplikacja, która ułatwia znalezienie trenera w najbliższej okolicy i wypożyczenie sprzętu sportowego.
Optymalizacja zarządzania zasobami technicznymi dzięki nowoczesnemu modułowi 'Urzadzenia’
/
Optymalizacja zarządzania zasobami technicznymi dzięki nowoczesnemu modułowi 'Urzadzenia’
Poznaj nowoczesne podejście do zarządzania zasobami technicznymi dzięki innowacyjnemu modułowi 'Urządzenia'. Popraw efektywność i oszczędzaj czas w swojej firmie.
Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
/
Xiaomi Mi Band 6 z nowymi funkcjami. Moduł GPS i 30 trybów sportowych!
Wielkimi krokami zbliża się oficjalna inauguracja nowej wersji Xiaomi Mi Band. Szósta odsłona popularnej opaski będzie imponować dodatkowymi funkcjami oraz […]