Gadżety

Jaxjox KettlebellConnect – na co stać hantle w wersji smart?

Siłownie przeżywają rewolucję. Najnowszym urozmaiceniem są inteligentne hantle. Na czym polega ich innowacyjność?

Ostatnie lata są dla siłowni czasem szczególnych rewolucji technologicznych. Nawet olimpijczycy trenują już rzuty oszczepem w zamkniętych pomieszczeniach. Dzięki zaawansowanej technologii sportowcy mogą osiągać nieprawdopodobne wyniki. Powstały także specjalne hantle z funkcją czujników. Najnowszy produkt Jaxjox KettlebellConnect to jednak zupełnie inny poziom. 

Smart hantle — na czym polegają?

Rozwój rynku technologii sportowej odznaczył się szczególnie na aktywności kardio. Pozostała luka dla inżynierów, którzy chcieliby wspomóc osoby trenujące siłowo. Z taką intencją wyszła właśnie firma Jaxjox, która już wcześniej miała podejścia do tej niszy, lecz nie aż takie. 

Cała zabawa polega na skomplikowanej strukturze czujników wmontowanych w hantel. Łączy się on z aplikacją na smartphonie. Następnie może pozyskać wszystkie dotychczasowe dane z innych urządzeń, z których korzystamy, a które to są podłączone do bazy, czyli naszego telefonu. Tym samym hantle już na starcie wiedzą, na jakim poziomie obecnie jesteśmy.

Dzięki temu ten sam hantel może zmieniać swoją wagę w zależności od naszych predyspozycji. Jego rozpiętość wagowa to od 5.5 kg do aż 20 kg. System może sam się dostosowywać (automatyczne) lub może być przez nas sterowany (ręcznie). 

Dodatkowo lista ćwiczeń będzie wprowadzona w inteligentny program, który będzie: liczył powtórzenia, serie, a nawet może ustalać nam plan treningowy!

Trener na zawołanie w KettlebellConnect

Unowocześnieniem, które dotychczas w hantlach w ogóle nie występowało, jest zaprogramowanie trenerów personalnych. Firma Jaxjox umożliwiła zakup dodatkowej usługi (wcale nie taniej, bo 30 dolarów za miesiąc), która będzie zawierać aż 40 rodzajów różnych ćwiczeń, dostosowywanych do naszych możliwości i planów rozwoju. Usługa ma być rozwijana, a plany ćwiczeń układają trenerzy.

Tym samym hantle są przeznaczone dla indywidualnych użytkowników. Szczególnie takich, którzy chcieliby stworzyć własną siłownię smart. Ćwiczyć w bezpiecznej i osobistej przestrzeni, jednocześnie będąc wspieranym przez profesjonalistów. 

Jest to zatem doskonała opcja dla wszystkich, którzy stawiają na indywidualny trening i nie czują potrzeby ćwiczenia pośród dziesiątek osób. Organizowanie smart siłowni może być zatem idealną alternatywą.

KettlebellConnect, czy się opłacają? 

Opowiedzieliśmy już o tym, jak działają smart hantle. Ale dla wielu osób fundamentalną kwestią jest, czy w ogóle opłaca się je kupować? Czy nie lepiej zainwestować w tradycyjne „żelazo” i obserwować filmy na YouTube?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Hantle od Jaxjox z pewnością są wartą uwagi inwestycją: to jeden sprzęt o zmiennym ciężarze, bateria wytrzyma 14 godzin ciągłej pracy, czujniki, które będą korygować nasze ustawienie, a nawet plany treningowe. To wszystko sprawia, że hantle te są świetną inwestycją. 

Z drugiej strony wcale nie taką tanią. Ich cena waha się w okolicach 350 dolarów, a wraz z opłatą dodatkową za trenera może wynieść niemal 400 dolarów. Wszystko więc zależy od zasobności naszego portfela, a także tego, co sprawia nam najwięcej frajdy.

Zdj. główne: Alora Griffiths/unsplash.com

Robert Grześkowiak
Copywriter, pasjonat nowinek ze świata sportu i kultury. W wolnym czasie naśladuje Tony’ego Hawka, Aleksandra Doba i Ryszarda Kapuścińskiego.
  Nowe technologie – w jakich branżach zmiany są najbardziej widoczne i dlaczego?
  Poprzedni artykuł
  Co ma wpływ na odporność?
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Gadżety

  Jak wybrać odpowiednie gamerskie akcesoria audio?
  Szczególnie w grach multiplayer ważne są mikrofony gamingowe, a także słuchawki. Bardzo często trzeba bowiem na przykład poinformować partnerów z drużyny o tym, w którym miejscu znajdują się przeciwnicy. Odpowiednia komunikacja to podstawa między innymi gry klanowej. W tym artykule sprawdzamy, jaki sprzęt audio będzie najbardziej odpowiedni dla graczy.
  Jaki zegarek podarować komuś na święta?
  Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest tradycja dawania sobie prezentów. Choć to bez wątpienia wspaniały zwyczaj, często bywa również kłopotliwy, ponieważ wybór odpowiedniego podarunku, zwłaszcza dla osoby, której nie znamy zbyt dobrze, nie należy do najłatwiejszych.