Jakie wyposażenie zabrać na survival?

Jakie wyposażenie zabrać na survival?
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wiosna i wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Survival jest doskonałym sposobem na to, aby złapać bliski kontakt z przyrodą i naładować baterie na łonie natury. Czas spędzony w dziczy nie musi być wcale trudny i ryzykowny, jeśli tylko zabierzesz ze sobą odpowiednie sprzęty. Oto wyposażenie, które warto zabrać ze sobą na survival.   

Scyzoryk    

Jednym z najbardziej przydatnych sprzętów podczas survivalu jest nóż bądź scyzoryk. Potrzebujesz czegoś ostrego, aby móc komfortowo urządzić swoją bazę noclegową, przyciąć patyki na ognisko, przeciąć ewentualne drobne przeszkody na drodze. Scyzoryk podnosi także Twoje bezpieczeństwo podczas sesji przetrwania w lesie. W razie, gdyby wyjście z namiotu zostało zablokowane lub zepsuł się zamek, możesz za pomocą noża wyciąć w ścianie namiotu dziurę, przez którą się wydostaniesz. 

Multitool    

Uniwersalne urządzenie do drobnych napraw czy tworzenia prowizorycznych konstrukcji jest bardzo przydatne podczas survivalu. Multitool zawiera małe kombinerki, śrubokręt, piłkę do drewna i metalu, pilnik, otwieracz do butelek i puszek oraz inne przydatne akcesoria, którymi możesz wspomagać się podczas swojego doświadczenia w leśnej dziczy. Tworzenie swoich konstrukcji, takich, jak szałas, osłona ogniska i inne bardzo ułatwią narzędzia zawarte w multitoolu. Taki gadżet jest niewielki, mieści się zarówno do kieszeni, jak i do bardzo wyładowanego plecaka.   

Zapalniczka   

Bardziej doświadczeni lub bardzo zagorzali survivalowcy uważają, że nie godzi się używać zapalniczki podczas sesji przetrwania. Niektórzy nie uznają nawet zapałek czy krzesiwa! Na początku swojej przygody lepiej jednak zaopatrzyć się w źródło ognia. Rozpalenie ogniska bez zapałek lub zapalniczki jest dla osoby początkującej bardzo trudne, a bez wiedzy teoretycznej nawet niemożliwe. Zapałki są dość zawodne w warunkach survivalowych, ponieważ wystarczy trochę wilgoci, aby przestały one spełniać prawidłowo swoją funkcję. Zapalniczka, zwłaszcza żarowa lub benzynowa, jest jednak odporna na dość sporą ilość wilgoci oraz nawet silny wiatr. Z takim sprzętem bez problemu rozpalisz ogień przy swoim miejscu noclegowym.  

Kompas  

Jeśli wybierasz się na samotną wędrówkę po lesie, warto zaopatrzyć się w dobry kompas. Sposoby znane z harcerstwa lub lekcji przyrody ze szkoły podstawowej nie są bezwzględne i często łączą się z wieloma wyjątkami, które nie zawsze bierze się pod uwagę. Zgubienie się w lesie może być niebezpieczne ze względu na dzikie zwierzęta oraz zmienne warunki, jakie często panują w takich miejscach. Kompas, który kupisz na przykład w sklepie internetowym https://www.militarjach.pl/pol_m_Wyposazenie_Survival-271.html pomoże Ci lepiej nawigować w lesie. Jest to duża przestrzeń, w której każde miejsce wygląda dość podobnie, zwłaszcza po zmroku, dlatego kompas może być sporym ułatwieniem i pomóc Ci dotrzeć bezpiecznie do swojego namiotu. 

Ubrania na survival  

W przeciwieństwie do glampingu, na sesję przetrwania nie spakujesz się w walizkę. Podczas pakowania plecaka na survival musisz myśleć kategoriami użyteczności poszczególnych przedmiotów i ubrań. Ze względu na różne i zmienne warunki panujące w lesie, musisz zabrać ze sobą zarówno ciepłe, grube ubrania na zimne noce i poranki oraz lekkie ciuchy na upalne dni. Staraj się znaleźć garderobę, która będzie miała najszersze zastosowanie, by nie zabierać ze sobą za dużo.   

Zdjęcie główne: pexels.com/dabatepatfotos

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
AI lepsza od arcymistrzów – jak działają silniki szachowe?
/
AI lepsza od arcymistrzów – jak działają silniki szachowe?
Rozgrywki z internetowym systemem są jednym z najważniejszych elementów szachowych przygotowań i treningów.
Tour de Zwift – kolarski wyścig w Twoim domu!
/
Tour de Zwift – kolarski wyścig w Twoim domu!
Światowy lockdown przyniósł wiele dramatycznych konsekwencji gospodarczych, ale akurat nie dla branży gamingowej. Na przestrzeni minionych miesięcy nastąpił bowiem gigantyczny […]
Pot nośnikiem informacji o zmęczeniu – rynek biosensorów w służbie sportu
/
Pot nośnikiem informacji o zmęczeniu – rynek biosensorów w służbie sportu
Zastanawiałeś się kiedyś, co może Ci powiedzieć pot? Z najnowszą technologią od Onalabs powie zaskakująco dużo!