Technews

Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!

Sport wirtualny zyskuje coraz większą siłę przebicia na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zaczynają w niego inwestować największe globalne marki. Wśród nich znajdziemy również kilka potęg ze świata sportu tradycyjnego, takich jak FC Barcelona czy McLaren Racing. Które rozgrywki i organizacje wzbudziły zainteresowanie renomowanych sponsorów?

Na przestrzeni ostatnich lat e-sport stał się czymś znacznie więcej, aniżeli tylko dobrą zabawą przed ekranem komputera. Teraz wirtualne zmagania to profesjonalna i pełnoprawna dyscyplina, ale również wielki biznes. Dostrzegają to zresztą potentaci tradycyjnych dyscyplin sportu, którzy coraz śmielej inwestują swoje środki w sektor gier komputerowych.

FC Barcelona z własną sekcją League of Legends?

League of Legends od dawna zalicza się do ścisłej czołówki najpopularniejszych gier online. Według hiszpańskich mediów o własnej sekcji w tej dziedzinie zamarzyła właśnie FC Barcelona, czyli jeden z dwóch największych klubów sportowych na Półwyspie Iberyjskim. W tym celu Katalończycy mieliby nawiązać współpracę z doskonale znaną maniakom esportu organizacją S2V Esports, która może pochwalić się sporym doświadczeniem. W jej portfolio znajdziemy dywizje w konkurencjach takich jak Counter Strike: Global Offensive, Rocket League, VALORNCIE oraz Formule 1. Umowa pomiędzy obiema stronami rzekomo ma wejść w życie w 2022 roku.

McLaren Racing otwiera ośrodek gamingowy

Kolejną dużą marką ze sportu tradycyjnego, która zdecydowała się zainwestować w branżę gier komputerowych jest team Formuły 1 – McLaren Racing. W ramach ambitnego projektu o nazwie Shadow Studio Brytyjczycy zaprojektowali prawdziwą przystań dla e-sportowców. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy budynek mieści się w angielskim mieście Woking. Przedsięwzięcie ma być swego rodzaju dopełnieniem działalności McLaren Racing na rynku wirtualnych zmagań, gdzie zespół aktywnie udziela się nieustannie od 2017 roku. Trzeba przyznać, że nowopowstałe studio prezentuje się doprawdy fenomenalnie!

E-sport rośnie w siłę

Segment e-sportowy stale przyciąga uwagę również innych światowych gigantów, takich jak choćby Paris Saint Germain czy Miami Heat. W Polsce pod tym względem przoduje natomiast Wisła Kraków za sprawą projektu Wisła All in! Games. Wszystko wskazuje na to, że następne znaczące inwestycje w świat gier komputerowych ze strony sportowych potęg pozostają wyłącznie kwestią czasu. W kolejnych latach możemy spodziewać się zatem jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju esportu.

Foto wyróżniające: ELLA DON / unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Najlepsze aplikacje mobilne do trenowania tenisa ziemnego
  Poprzedni artykuł
  Inteligentne akcesoria treningowe dla koszykarzy
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Więcej w Technews

  Ile ramu do komputera? Jak oszacować ile potrzebuję?
  Odpowiednia ilość RAM-u w komputerze lub laptopie pozwala na komfortowe wykonywanie codziennej pracy lub granie w wymagające pozycje bez zacinania się. Co brać pod uwagę podczas szacowania, ile potrzebujemy RAM-u?
  7 najlepszych laptopów do rozrywki i gier – nasze propozycje
  Granie w gry różnego gatunku oraz korzystanie z aplikacji rozrywkowych stanowi współcześnie normę. Czynności te często wykonuje się na laptopach - od lat funkcjonuje nawet specjalna klasyfikacja laptopów dostosowana właśnie do takich zadań.