Technews

Tradycyjny sport łączy siły z wirtualnym. Wielkie potęgi wchodzą do świata esportu!

Sport wirtualny zyskuje coraz większą siłę przebicia na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że zaczynają w niego inwestować największe globalne marki. Wśród nich znajdziemy również kilka potęg ze świata sportu tradycyjnego, takich jak FC Barcelona czy McLaren Racing. Które rozgrywki i organizacje wzbudziły zainteresowanie renomowanych sponsorów?

Na przestrzeni ostatnich lat e-sport stał się czymś znacznie więcej, aniżeli tylko dobrą zabawą przed ekranem komputera. Teraz wirtualne zmagania to profesjonalna i pełnoprawna dyscyplina, ale również wielki biznes. Dostrzegają to zresztą potentaci tradycyjnych dyscyplin sportu, którzy coraz śmielej inwestują swoje środki w sektor gier komputerowych.

FC Barcelona z własną sekcją League of Legends?

League of Legends od dawna zalicza się do ścisłej czołówki najpopularniejszych gier online. Według hiszpańskich mediów o własnej sekcji w tej dziedzinie zamarzyła właśnie FC Barcelona, czyli jeden z dwóch największych klubów sportowych na Półwyspie Iberyjskim. W tym celu Katalończycy mieliby nawiązać współpracę z doskonale znaną maniakom esportu organizacją S2V Esports, która może pochwalić się sporym doświadczeniem. W jej portfolio znajdziemy dywizje w konkurencjach takich jak Counter Strike: Global Offensive, Rocket League, VALORNCIE oraz Formule 1. Umowa pomiędzy obiema stronami rzekomo ma wejść w życie w 2022 roku.

McLaren Racing otwiera ośrodek gamingowy

Kolejną dużą marką ze sportu tradycyjnego, która zdecydowała się zainwestować w branżę gier komputerowych jest team Formuły 1 – McLaren Racing. W ramach ambitnego projektu o nazwie Shadow Studio Brytyjczycy zaprojektowali prawdziwą przystań dla e-sportowców. Wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy budynek mieści się w angielskim mieście Woking. Przedsięwzięcie ma być swego rodzaju dopełnieniem działalności McLaren Racing na rynku wirtualnych zmagań, gdzie zespół aktywnie udziela się nieustannie od 2017 roku. Trzeba przyznać, że nowopowstałe studio prezentuje się doprawdy fenomenalnie!

E-sport rośnie w siłę

Segment e-sportowy stale przyciąga uwagę również innych światowych gigantów, takich jak choćby Paris Saint Germain czy Miami Heat. W Polsce pod tym względem przoduje natomiast Wisła Kraków za sprawą projektu Wisła All in! Games. Wszystko wskazuje na to, że następne znaczące inwestycje w świat gier komputerowych ze strony sportowych potęg pozostają wyłącznie kwestią czasu. W kolejnych latach możemy spodziewać się zatem jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju esportu.

Foto wyróżniające: ELLA DON / unsplash.com

Piotr Bernacik
Pasjonat sportu i nowych technologii. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, a w międzyczasie oddaje się wartościowym lekturom - zwłaszcza napisanym w języku Szekspira.
  Najlepsze aplikacje mobilne do trenowania tenisa ziemnego
  Poprzedni artykuł
  Inteligentne akcesoria treningowe dla koszykarzy
  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Więcej w Technews

  Tradycji stanie się zadość. Apple Watch Series 7 z szeregiem nowych funkcji!
  Wzorem minionych lat, Apple postanowiło nieco odświeżyć swoją bogatą ofertę urządzeń elektronicznych. Innowacje dotyczą również gadżetów wearables, w tym oczywiście zyskujących coraz szersze grono zwolenników smartwatchy. Aby pozostać na topie, należy nieustannie się rozwijać, w związku z czym nowy Apple Watch Series 7, którego debiut może nastąpić tuż po wakacjach, ma spełnić wszystkie wymagania techmaniaków. Jakie funkcjonalności zaoferuje użytkownikom inteligentny zegarek z logiem jabłka?
  KOSPET Optimus 2 – kompletny smartwatch dla aktywnych i nie tylko!
  Wraz z dynamicznym rozwojem branży wearables rosną również wymagania potencjalnych klientów dotyczące dostępnych na rynku gadżetów. Nic więc dziwnego, że producenci dosłownie prześcigają się w pomysłach na innowacje mające na celu podniesienie jakości swoich urządzeń. Świetnym przykładem opisanego zjawiska jest KOSPET Optimus 2, który za sprawą rozbudowanych funkcji z powodzeniem może zastąpić korzystanie ze smartfona! Czy po wielu latach doczekaliśmy się w końcu smartwatcha, który spełni oczekiwania wszystkich odbiorców?
  E-usługi, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo podczas letnich podróży
  Oficjalne rozpoczęcie wakacji to świetna okazja, aby rzucić okiem na e-usługi, które uczynią ten beztroski okres jeszcze przyjemniejszym oraz znacznie mniej skomplikowanym. Oto kilka najciekawszych propozycji dla osób planujących spędzić tegoroczne lato w aktywny sposób.