Zepp Football Tracker – kieszonkowy rejestrator najważniejszych osiągów piłkarza

Zepp Football Tracker – kieszonkowy rejestrator najważniejszych osiągów piłkarza
/
/
Gadżety
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny sensor pozwala na monitorowanie, zapisywanie danych i tworzenie specjalistycznych raportów o sposobie i technice gry zawodnika na boisku.  

Jak działa Zepp Football Tracker?

Urządzenie to niewielkiej wielkości sensor, który umieszcza się na łydce zawodnika. Sprzęt umieszczony jest w specjalnym ochraniaczu na łydkę, który pozwala utrzymać go w stałej pozycji, nawet podczas dynamicznych ruchów zawodnika. W system urządzenia wgrany jest Bluetooth, który łączy się ze specjalnie stworzoną aplikacją dostępną na smartfon lub tablet.

Dane zebrane podczas treningu czy gry w piłkę są przesyłane, a następnie analizowane przez oprogramowanie. Urządzenie posiada swoją własną baterię, której wytrzymałość jest szacowana na około 40 godzin bez ładowania. Podczas ruchu sensor umieszczony na łydce porusza się razem z zawodnikiem, odwzorowując jego ruchy. Dzięki temu z duża dokładnością system może odtworzyć sposób i technikę gry zawodnika, a następnie pokazać wszystkie błędy, które popełnił na boisku.

Producenci Zepp Football Tracker sugerują, że w celu zwiększenia bazy danych i otrzymania bardziej szczegółowego raportu można umieścić czujniki na obu nogach zawodnika.

Jakie parametry monitoruje sensor? 

Projekt powstał z myślą o grze w piłkę nożną, dlatego baza danych, jaka jest gromadzona przez urządzenie, jest bardzo szeroka i szczegółowa. Wśród najbardziej wartościowych parametrów znajduje się liczba uderzeń, fazy sprintu, prędkość biegu, siła oddanych strzałów, pokonany dystans oraz stosunek celnych strzałów do oddawanych prób. 

System tworzy indywidualny profil użytkownika „Personal Bests”, w którym można znaleźć informacje dotyczące pięciu najlepszych parametrów, takich jak  siła uderzenia piłki, maksymalna prędkość biegu, celność uderzenia, jakość sprintów i pokonana w trakcie gry trasa. Na podstawie zebranych danych tworzone są statystyki oraz wirtualny obraz, który pozwala na dokładne odtworzenie sposobu poruszania się i gry piłkarza.

Stworzona do sensora aplikacja pozwala także na nagrywanie filmów zza linii boiska, a następnie łączenie ich w rzeczywistym czasie z danymi zapisanymi przez urządzenie.   

Czy urządzenie ma szansę zrewolucjonizować piłkę nożną? 

Zeep Football Tracker to zdecydowanie nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które może znacząco wpłynąć na jakość treningu piłkarskiego. Zebrane dane i specjalistyczne raporty to ogromna pomoc zarówno dla samego piłkarza, jak i całego sztabu szkoleniowego. W świecie piłki nożnej tego typu nowinki techniczne to coraz powszechniejsze zjawisko, więc o dużej rewolucji raczej nie można myśleć. Można jednak przypuszczać, że kosztujące kilkaset dolarów urządzenie będzie dodatkową pomocą w treningu na poziomie amatorskim.

Sensor pokazujący wszystkie aspekty gry technicznej i jakości poruszania się po boisku powinien być szczególnie interesujący dla młodych zawodników, którzy dopiero budują swoje nawyki podczas gry. Prosty w obsłudze system, który samodzielnie generuje wszystkie niezbędne informacje i tworzy specjalistyczne raporty dotyczące konkretnych treningów oraz przekrojowych postępów, jest bardzo przystępny dla zawodników i klubów. Szczególnie tych, które nie mogą sobie pozwolić na rozbudowany sztab szkoleniowy i nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak na przykład dron.

Zdjęcie główne: Wesley Tingey/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Najlepsze słuchawki do uprawiania sportu
/
Najlepsze słuchawki do uprawiania sportu
Oto propozycje ciekawych słuchawek, dzięki którym nawet najtrudniejszy trening będzie o wiele przyjemniejszy! Ustaw ulubioną playlistę i ciesz się muzyką […]
Programista a zespół – jakie są najważniejsze cechy dobrego programisty?
/
Programista a zespół – jakie są najważniejsze cechy dobrego programisty?
Jakie są najważniejsze cechy dobrego programisty? Jak efektywnie zarządzać pracą zespołu?
Co warto wiedzieć o wykrywaniu metali?
/
Co warto wiedzieć o wykrywaniu metali?
Marzyło Ci się kiedyś poszukiwanie skarbów przy pomocy wykrywacza metalu? Przeczytaj, jak zostać początkującym detektorystą.